Vyhledávání


Kontakt

DIVADELNÍ SPOLEK BEZGEST
kinosál - Palackého 60
672 01 Moravský Krumlov

+420 776 330 040

E-mail: bezgest@centrum.cz

Název BEZGEST

Název souboru vznikal dlouho....až pak náhle byl na světě. Některá divadla jsou Bez zábradlí, kamen a jiných důležitých věcí  a my trochu sebeironicky dodáváme, že jsme "BEZ  GEST". To vysvětluje i naše logo: Dvě tváře obrácené k sobě a žádná gesta. Pomlčku mezi slovy jsme vynechali a BEZGEST je tu!

Informace o nás

Divadelní soubor jako takový má za sebou již pěknou řádku let působení na divadelní scéně. Existoval již před válkou a hned po jejím skončení se jeho činnost opět naplno rozběhla. Pod vedením výborných režisérů hrála a hraje v souboru celá řada divadelníků
i divadelních dynastií. Na přelomu 70. a 80. let došlo k propojení ochotníků v Moravském Krumlově s ochotníky Sokola Rakšice. Od té doby fungoval soubor pod Městským kulturním střediskem Moravského Krumlova. Začátkem tohoto milénia dochází k osamostatnění se souboru a ke vzniku občanského sdružení BEZGEST.
 
Za největší úspěch v novodobé historii lze považovat postup do XXIII. národní přehlídky činoherního divadla pro děti POPELKA RAKOVNÍK 2004, kde krumlovští divadelníci předvedli vlastní pohádku KOUZELNÝ ŠTĚTEC.
 
Až na výjimky byla každoročně uvedena spolkem alespoň jedna nová divadelní hra.
Domovská scéna se nachází v kinosále na Palackého ulici v Moravském Krumlově.